فیلم: طنز نقشه جدید خاورمیانه توسط اوباما و جان کری !


کد خبر : 2822

انیمیشن طنز تلاش اوباما و جان کری برای ترسیم نقشه جدید خاورمیانه که با عدم موفقیت انجام می شود .

* تا لود شدن کامل فیلم ، اندکی صبر کنید

مدت فیلم ۴:۱۸ ثانیه  //  حجم :۸٫۹۱ MB

در آیات ۹ و ۱۰ سورهٔ جمعه در قرآن چنین آمده است:

ای کسانی که ایمان آورده‌اید چون برای نماز جمعه ندا درداده شد به سوی ذکر خدا بشتابید و داد و ستد را واگذارید اگر بدانید این برای شما بهتر است (۹) و چون نماز گزارده شد در [روی] زمین پراکنده گردید و فضل خدا را جویا شوید و خدا را بسیار یاد کنید باشد که شما رستگار گردید (۱۰)

پبامبر اسلام، نماز جمعه را «حج مساکین» دانسته و آنرا «موجب آمرزش گناهان» شمرده است. آمده است که موسی کاظم از روز پنجشنبه خود را آمادهٔ نماز جمعه می‌کرده است.

از علی بن ابیطالب نقل شده است که «چنانچه غذا و دوایی سبب ضعف در شما می‌شود از خوردن آن قبل از نماز جمعه خودداری کنید تا مبادا از شرکت در نماز جمعه محروم شوید.» و «کسانی زودتر به بهشت می‌روند که زودتر در نماز جمعه حاضر شوند.» جعفر صادق می‌فرماید: «یاران پیامبر، از روز پنجشنبه برای جمعه آماده می‌شدند چرا که جمعه (به خاطر کارهایی که دارد) وقت تنگ است.» سید محمد جواد غروی نماز جمعه را بر اساس آیات سوره جمعه واجب عینی میداند و برای اثبات این مدعا در کتاب نماز جمعه یا قیام توحیدی هفته توضیح مفصل داده است

همچنین سید طیب جزایری در رساله اجتهاد خود با نام اللمعه الساطعه فی التحقیق الصلاه الجمعه ، مجموعه دلایلی را در خصوص نماز جمعه و کم و کیف آن ارائه کرده است. این کتاب در سال ۱۳۷۴ هجری قمری، در شهر نجف به چاپ رسیده است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. حجت

    سلام.سایت قشنگی درست کردین اما زیادی شلوغش کردین ودیر لود میشه این ایرادشه….اگه خواستین میتونیین پیوند کنین من شما رو در صفحات لینک قرار دادم.
    موفق باشی آقای خسروی

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.