مشروح خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی شهرستان شاهین دژ / ۳۰-۰۵-۹۴


کد خبر : 2887

بسمه تعالی

خطبه اول : دعوت و توصیه به رعایت تقوای الهی ، حفظ حجاب و ازدواج کردن

خداوند در قرآن کریم سوره روم آیه ۲۱ می فرماید : نشانه های خداوند این است که نفس های اسان ها را به یکدگیر مخصوصا در بحث ازدواج به هم نزدیک کرده است و از این راه به ثبات خانواده و زاد و ولد اجداد و تداوم نسل ها کمک می کند.

در سوره فرقان آیه ۵۴ می فرماید : او خدایی است که از آبی کثیف نطفه بشر را آفرید و بین آن ها خویشی ، نسب و بستگی و ازدواج قرداد و خداوند بر همه چیز قادر است .

در رابطه با ازدواج فرزندانمان سختگیری نکنیم ، و به دنبال بهانه هایی همچون ساختمان و ماشین و شغل برای داماد نباشیم و مردان باید در حفظ آبروی همسران خود مخصوصا حفظ شان و اعتبار آن ها بکوشد.

همچنین امام جمعه محترم فرمودند حفظ حجاب و عفاف در حریم خانواده مخصوصا زنان و دختران باید رعایت شود و حفظ حجاب از نشانه های غیرت مردان مومن در طول تاریخ بوده است ، چنان که امامان بزرگوار فرموده اند ” حجاب مصونیت است نه محدودیت “.

یکی از علایم رعایت نکردن حجاب و آبرو و بی بندوباری در جامعه اسلامی عدم نزولات بارانی و رحمت خداوند می باشد.

خطبه دوم :

امام جمعه محترم شهرستان شاهین دژ در خطبه دوم فرمودند مومنین و مومنات را به رعایت تقوای الهی دعوت می کنم ، چرا که مومنین آخرت و معاد را به زرق و برق این دنیا نمی فروشند.

ایشان در مورد گرامی داشت هفته مساجد بیان نمودند : مساجد سنگر اسلام در مقابل دشمنان داخلی و خارجی و سنگری در برابر منافقین و شیطان صفتان برای جلوگیری از ایجاد تفرقه و اختلاف در بین مردم است.

امام جمعه فاضل شهر در مورد روز صنعت دفاعی عرض کردند : در حالی که یک زمانی در اوایل جنگ برای خرید و تولید سیم خاردار مشکل داشتیم ولی هم اکنون به کمک خداوند متعال و جوانان مومن و ولایی این کشور صنعت قدرت دفاعی ما در اوج خود می باشد، بطوری که پهباد های ایرانی از گنبد آهنین رژیم غاصب صهوینستی عبور کرده بدون اینکه بتوانند آن را رهگیری بنمایند ، همچنین دارای انواع موشک هایی هستیم که میتواند هزاران کیلومتر آن طرف تر از خود را نابود کند و با داشتن میلیون ها بسیجی قدرتمند و کارآزموده هرگز به دنبال تجاوز به هیچ کشوری نبوده و نخواهیم بود ; ولی برخود واجب میدانیم مطابق دستورات مقام معظم رهبری از مسلمانان مظلوم دفاع کنیم.

امام جمعه محترم روز پزشک و داروسازی را به همه پزشکان ، جامعه پزشکی و پرستاران این مرزوبوم تبریک عرض کردند.

در مورد ۲ شهریور آغاز هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشتند و فرمودند که شهادت این بزرگ مردان در طول تاریخ مثل تمام شهیدان سرافراز اسلام جاودانه خواهند ماند و این هفته را به همه دولتمردان صدیق جمهوری اسلامی و کارمندان و کارگران و همه اقشار ملت تبریک و تهنیت عرض نمودند.

ایشان درمورد سخنان ریاست محترم جمهوری در جمع استانداران کشور که گفته بودند شورای نگهبان چشم است از جناب آقای رییس جمهور ، دکتر روحانی بخاطر حسن نیت اشان تقدیر و تشکر نمود ، زیراکه ایشان شورای نگهبان را به چشم بینا تشبیه کرده اند ، و اگر چشمی نباشد همه چیز رو به نابودی و ویرانی میرود ; چرا که امام امت فرموده بودند که هرکس به شورای نگهبان خدشه وارد نماید مفسد است .

و در پایان ضمن تشکر ویژه از جناب رییس جمهور دکتر روحانی و تیم مذاکره کننده هسته ای از زحمات آنان تقدیر به عمل آوردند.

ایشان از حضور مردم شهید پرور و ولایی شهرستان شاهین دژ که زینب بخش نماز جمعه می باشند قدردانی کردند.

در پایان خطبه ها امام جمعه ارزشمند شهر فرمودند روز شنبه ۳۱ مرداد خادمین حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) در شهرستان شاهین دژ حضور پیدا میکنند و خواهان استقبال گرم مردم از ایشان شدند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.