مشروح خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی شهرستان شاهین دژ / ۲۰-۰۶-۹۴


کد خبر : 3223

بسمه تعالی

نماز جمعه این هفته به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین نقی باقری در محل مصلی حضرت رسول اکرم(ص) برگزار گردید.

نماز جمعه این هفته به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین نقی باقری در محل مصلی حضرت رسول اکرم(ص) برگزار گردید.

خطبه اول:

در خطبه اول خطیب محترم پس از دعوت نمازگزاران به تقوی الهی موضوع خطبه اول را با ادامه بحث اهمیت ازدواج وشرایط آن آغاز نمودند ایشان با اشاره به فرارسین سالروز ازدواج آسمانی دو گوهر تابناک هستی حضرت امیرالمونین علی (ع) و خانم صدیقه کبری (س) ضمن عرض تبریک و تهنیت این روز بر تمامی شیعیان حضرتش به بیان شرایط و چگونگی ازدواج ایشان و دستور الهی در این مورد مبنی بر تزویج نور با نورپرداختند .خطیب محترم با برشمردن جهیزیه و مهریه حضرت زهرا (س) و چگونگی مراسم عروسی ایشان با امبرالمونین (ع) به بیان اهمیت سهل گیری شرایط ازدواج و لزوم هم سنخ بودن و هم کفو بودن زوجین پرداختند.

ایشان ضمن برشمردن روایات متعددی از ائمه اطهار (ع) در مورد ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و خانم فاطمه زهرا (س) تمامی جوانان میهن عزیز و اسلامی مان را دعوت به تاسی والگوگرفتن از سیره و رفتار اهل بیت در تمامی شئون زندگی از جمله ازدواج نمودند.

در خطبه دوم خطیب محترم پس از دعوت نمازگزاران به تقوی الهی با توضیح معنی و مفهوم تقوی ازروایات اهل بیت (ع) به بیان مناسبتهای هفته پرداختند.

ایشان در ابتدا با اشاره به سالروز شهادت آیت الله مدنی به دست منافقین کوردل هدف از این گونه جنایات از طرف مزدوران آمریکا را تضعیف روحیه ملت انقلابی ایران اسلامی و جلوگیری از پیشرفت انقلاب اسلامی ایران عنوان نمودند.ایشان همچنین توضیح دادند که بزرگترین اشتباه غرب و مزدوران کوردلش غفلت از این موضوع بود که رهبر انقلاب طبق فرموده امام راحل (ره) بسیجیانی همچون حسین فهمیده ها هستند و ریشه انقلاب در دل تمامی مردم انقلابی و ولایت مدار ایران استحکام یافته و پرورش میابد.

در ادامه ایشان ضمن اشاره به ۳۰ذی الحجه سالروز شهادت امام جواد (ع) به بیان گوشه هایی از زندگی گوهر بار این امام همام و چگونی شهادت ایشان پرداختند.

خطیب محترم در ادامه ضمن اشاره به دیدار اقشار مختلف مردم با مقام معظم رهبری در هفته اخیر به توضیح فرازهایی از فرمایشات گوهر بار ایشان دراین دیدار پرداختند.و در پایان با تاکید بر اهمیت وجودی شورای نگهبان از این ارگان بسیار مهم و حساس به عنوان چشم ناظر تمامی عرصه های مدنی مملکت یاد نمودند.

.ایشان در خاتمه بیاناتشان را با دعای خیر به پایان رساندند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.