گزارش تصویری : نماز جمعه عبادی سیاسی شهرستان شاهین دژ ۱ آبان ۹۴


کد خبر : 3639

 

نماز جمعه عبادی سیاسی شهرستان شاهین دژ به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا باقری امام جمعه

شهرستان شاهین دژ و حضور پورشور مردم شهیدپرور شاهین دژ برگزار گردید.

حجت الاسلام امامی به عنوان سخنران قبل از خطبه نماز جمعه به ایراد سخنرانی و گزارش عملکرد در مسجد جامع پرداختند.

در ادامه بعد از اذان ، حاج آقا باقری شروع به ایراد خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کردند.

امام جمعه فاضل شهر ، بحث هایی در مورد تقوای الهی ، تسلیت تاسوعا وعاشورای حسینی ، تقارن تاسوعا با نماز جمعه واهمیت این روز، عایت حدود و حریم محرم و نامحرم ،حجاب و عفاف ، تسلیت ایام سگوراری ماه محرم وحضرت امام حسین (ع) به سمع مردم مومن و محترم رساندند.

مجری آقای حسین زاده

موذن جناب آقای ذاکر

 

در آیات ۹ و ۱۰ سورهٔ جمعه در قرآن چنین آمده است:

ای کسانی که ایمان آورده‌اید چون برای نماز جمعه ندا درداده شد به سوی ذکر خدا بشتابید و داد و ستد را واگذارید اگر بدانید این برای شما بهتر است (۹) و چون نماز گزارده شد در [روی] زمین پراکنده گردید و فضل خدا را جویا شوید و خدا را بسیار یاد کنید باشد که شما رستگار گردید (۱۰)

پبامبر اسلام، نماز جمعه را «حج مساکین» دانسته و آنرا «موجب آمرزش گناهان» شمرده است. آمده است که موسی کاظم از روز پنجشنبه خود را آمادهٔ نماز جمعه می‌کرده است.

از علی بن ابیطالب نقل شده است که «چنانچه غذا و دوایی سبب ضعف در شما می‌شود از خوردن آن قبل از نماز جمعه خودداری کنید تا مبادا از شرکت در نماز جمعه محروم شوید.» و «کسانی زودتر به بهشت می‌روند که زودتر در نماز جمعه حاضر شوند.» جعفر صادق می‌فرماید: «یاران پیامبر، از روز پنجشنبه برای جمعه آماده می‌شدند چرا که جمعه (به خاطر کارهایی که دارد) وقت تنگ است.» سید محمد جواد غروی نماز جمعه را بر اساس آیات سوره جمعه واجب عینی میداند و برای اثبات این مدعا در کتاب نماز جمعه یا قیام توحیدی هفته توضیح مفصل داده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.