مشروح خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی شهرستان شاهین دژ / ۲۷-۰۱-۹۵


کد خبر : 5241

بسمه تعالی

خطبه های نماز جمعه :

نماز جمعه این هفته به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین نقی باقری در محل مصلی حضرت رسول اکرم(ص) برگزار گردید.

DSC07219.jpg (3648×2736)
مشروح خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی شهرستان شاهین دژ / ۲۷-۰۱-۹۵

خطبه اول:

در خطبه اول خطیب محترم پس از دعوت نمازگزاران به تقوی الهی موضوع خطبه اول را با عرض تبریک به مناسبت پیش رو بودن سالروز ولادت باسعادت امیرالمومنین علی (ع) شروع نمودند و در ادامه با شرح جریان ولادت ایشان پرداختند و این گونه ولادت را مظهر و پیامی از خداوند به عالم مبنی بر برچیده شدن دوران ظلم و بیت پرستی و جهالت دانستند. ایشان همچنین به چگونگی پرورش یافتن حضرت علی (ع) در محضر پیامبر اکرم (ص) پرداخته و همین رشد در سایه نبوت را مایه رسیدن به وصایت پیامبر اکرم (ص) دانستند. خطیب محترم در ادامه با شرح تفسیر آیه ۳ سوره مائده و جریان غدیر و حدیث مشهور ثقلین وصایت و امامت امیر المونین را مایه اتمام و اکمال دین اعلام نموده و علی (ع) را همتراز و همسنگ قرآن نامیدند . ولایت امیرالمونین علی (ع) را باعث قبولی نماز و اعمال نیک مسلمین اعلام نمودند. ایشان در ادامه با شرح گوشه هایی از شخصیت عظیم امیرالمونین علی (ع) به خصایصی همچوت سخاوت و عبادت و شجاعت و یتیم نوازی و علم حضرت علی (ع) پرداختند و ضمن دعوت از نمازگزارن به تاسی از این خصائص عظیم ، وجود امیرالمونین را باعث افتخار و سربلندی شیعیان دانستند.

در خطبه دوم خطیب محترم پس از دعوت نمازگزاران به تقوی الهی ضمن بیان حدیثی از امام علی (ع) در مورد تقوی الهی و لزوم حفظ نگاه و زبان و گوش از معصیت الهی وبا توجه به پیش رو بودن ایام اعتکاف به بیان جایگاه عظیم و ثواب بی شمار این آیین الهی پرداخته و در ادامه مناسبتهای هفته را بیان فرمودند.

خطیب محترم در ابتدا ضمن محکوم نمودن تمدید تحریم ایران از طرف اتحادیه اروپا به مدت یکسال دیگر به بهانه های واهی به شرح دلایل این گونه اعمال ضد ایرانی و لزوم پاسخ در خور از طرف مسئولین نظام به این گونه رفتار پرداختند.

ایشان همچنین با اشاره به شروع رزمایش پیامبر اکرم (ص) و تست سلاحهای الکترونیکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ونمایش قدرت نظامی و اقتدار و توانمندی های آفندی و پدافندی تسلیحاتی در این رزمایش ، پیام این اقتدار و توانمندی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را برای دوستان پیام صلح و دوستی و برای دشمنان نظام مقدس اسلامی ایران و استکبار جهانی پیام اخطار و بازدارنده خواندند.ایشان در ادامه با محکوم نمودن برخی اظهار نظرهای سخیف و بی محتوی در مورد حزب الله از طرف عده ای نا اهل و نادان ضمن پوچ نامیدن این گونه اظهار نظر ها به بیان وعده الهی در مورد پیروزی نهایی حزب الله پرداختند.

.ایشان در خاتمه بیاناتشان را با دعای خیر به پایان رساندند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.