امام جمعه شاهیندژ در گفت و گو با باریش : وظیفه بانوان دفاع از حریم ولایت است


کد خبر : 12055
امام جمعه شاهیندژ در گفت و گو با باریش : وظیفه بانوان دفاع از حریم ولایت است
امام جمعه شاهیندژ در گفت و گو با باریش : وظیفه بانوان دفاع از حریم ولایت است
امام جمعه شاهیندژ در گفت و گو با باریش:

وظیفه بانوان دفاع از حریم ولایت است/ بارزترین خصوصیت حضرت زهرا(س) حضور در عرصه سیاسی زمان خویش بود

حضرت زهرا (س) مدافع حریم ولایت و امامت در زمان خود بود که این وظیفه امروزه بر دوش بانوانمان است.

حجت الاسلام والمسلمین  حسین فصیح نیا امام جمعه شاهیندژ در گفت و گو با سرویس فرهنگی باریش نیوز، در خصوص حضرت زهرا(س) گفت: خانم فاطمه زهرا(س) مثل همه معصومین  از عصمت کبری برخوردار بود و چون ایشان معصوم بودند از این رو هر عملشان برای ما حجت را تمام می کند.

وی بیان کرد: حضرت در تمامی عرصه های زمان خود از جمله سیاسی و اجتماعی حضوری فعال داشته و مدافع حریم امامت بودند و به خوبی امام خود را شناخته و جدای از اینکه همسرش است در جامعه آن زمان عرب به مردمان شناساندند.

خطیب جمعه شاهیندژ افزود: بانوان امروزی باید خانوم زهرا را الگوی خود قرار داده و در تمامی عرصه ها علی الخصوص سیاسی و اجتماعی حضور داشته باشند چرا که آن بانویی که اکنون بی نشان است جدای از اینکه دختر پیامبر و همسر حصضرت علی بود هر کجا احساس حضور می کرد که باید در جامعه حضور یابد، حضور می یافت و به روشنگری در خصوص جریانات انحرافی شکل گرفته در آن زمان می پرداخت.

وی با اشاره به وظیفه بانوان در جامعه امروزی خاطر نشان کرد:  بانوان امروزی باید از سیره ی زندگانی این حضرت بی نشان الگو برداشته و زندگی های خود را زهرایی و فرزندانشان را حسنی و حسینی به بار آورند چرا که وجود چنین بانوانی در هر جامعه ای و عصری برای جوامع ضروری می باشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.