گزارش تصویری : نماز جمعه عبادی سیاسی شهرستان شاهین دژ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۶


کد خبر : 12133

نماز جمعه عبادی سیاسی شهرستان شاهین دژ به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا فصیح نیا امام جمعه شهرستان شاهین دژ و حضور پورشور مردم شهید پرور شاهین دژ برگزار گردید. 

گزارش تصویری : نماز جمعه عبادی سیاسی شهرستان شاهین دژ 25 اسفند ماه ۱۳۹۶
گزارش تصویری : نماز جمعه عبادی سیاسی شهرستان شاهین دژ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۶
در ادامه بعد از اذان ، حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا فصیح نیا شروع به ایراد خطبه های عبادیسیاسی این هفته نماز جمعه کردند.

 

امام جمعه فاضل شهر ، بحث هایی در مورد تقوای الهی ، رعایت حدود و حریم محرم و نامحرم ،حجاب و عفاف ،وحدت شیعه وسنی، سلسه مباحث قیامت ، معاد و آخرت ، نامه اعمال و شرایط عمل و نیت ، مباحث مربوط به عید نوروز ،  روز ملی شدن صنعت نفت و سخنان اخیر رهبری درباره پرهیز از اشرافی گری مسئولین را به سمع مردم مومن و محترم رساندند.

مجری : جناب آقای کاظمی

موذن: جناب آقای سید ابراهیم خسروی

مکبر : امیر حسین شکری

عکاس : سید امین خسروی

 

در آیات ۹ و ۱۰ سورهٔ جمعه در قرآن چنین آمده است :
ای کسانی که ایمان آورده‌اید چون برای نماز جمعه ندا درداده شد به سوی ذکر خدا بشتابید و داد و ستد را واگذارید اگر بدانید این برای شما بهتر است (۹) و چون نماز گزارده شد در [روی] زمین پراکنده گردید و فضل خدا را جویا شوید و خدا را بسیار یاد کنید باشد که شما رستگار گردید (۱۰) پبامبر اسلام، نماز جمعه را «حج مساکین» دانسته و آنرا «موجب آمرزش گناهان» شمرده است. آمده است که موسی کاظم از روز پنجشنبه خود را آمادهٔ نماز جمعه می‌کرده است.
 
از علی بن ابیطالب نقل شده است که «چنانچه غذا و دوایی سبب ضعف در شما می‌شود از خوردن آن قبل از نماز جمعه خودداری کنید تا مبادا از شرکت در نماز جمعه محروم شوید.» و «کسانی زودتر به بهشت می‌روند که زودتر در نماز جمعه حاضر شوند.» جعفر صادق می‌فرماید: «یاران پیامبر، از روز پنجشنبه برای جمعه آماده می‌شدند چرا که جمعه (به خاطر کارهایی که دارد) وقت تنگ است.» سید محمد جواد غروی نماز جمعه را بر اساس آیات سوره جمعه واجب عینی میداند و برای اثبات این مدعا در کتاب نماز جمعه یا قیام توحیدی هفته توضیح مفصل داده است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.