حجت الاسلام فصیح نیا:حمایت از کالای ایرانی ایجاد ثبات اقتصادی و اشتغال پایدار را در کشور به همراه دارد…


کد خبر : 12408
حجت الاسلام فصیح نیا امام جمعه ادیب شهرستان شاهین‌دژ در گفتگو با خبرگزاری فارس:
حمایت از کالای ایرانی ایجاد ثبات اقتصادی و اشتغال پایدار را در کشور به همراه دارد/مسئولان در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی کوتاهی کردند…
امام جمعه شاهیندژ گفت: حمایت از کالای ایرانی نباید تنها به حالت یک شعار باقی بماند زیرا در صورت به ثمر رسیدن آن ثبات اقتصادی و ایجاد شغل پایدار را در کشور به دنبال خواهد داشت.
 

حجت الاسلام حسین فصیح‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه ، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نخستین دقایق  سال ۹۷ و نامگذاری امسال تحت عنوان “حمایت از کالای ایرانی” از سوی ایشان ، اظهار داشت: در سال‌های اخیر یکی از مهمترین دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب مربوط به بخش اقتصاد کشور بوده است که هر سال را با رویکرد اقتصادی نام‌گذاری کرده‌اند.

وی ادامه داد: نام‌گذاری امسال ایشان نیز در سال ۹۷ با هدف توجه کامل به محصول تولید داخل و حمایت از تولیدکنندگان صورت پذیرفته شده است که در واقع می‌توان آن را حول محور اقتصاد مقاومتی نیز قرار داد.

امام جمعه شاهین‌دژ افزود: مقوله اقتصاد، اساس و پایه هر کشور و ملت است و در صورتی که این مهم تقویت یابد می‌توان به قدرت و توانمندی آن کشور و ملت آگاهی پیدا کرد زیرا که اقتصاد قوی ، قدرت و رفاه را به همراه دارد.

حجت الاسلام فصیح‌نیا خاطر نشان کرد: خوشبختانه ایران اسلامی با توجه به دارا بودن معادن و منابع غنی، یکی از کشورهای دارای سرمایه‌ در جهان محسوب می‌شود اما آنچه که باعث بروز مشکلات اقتصادی در این کشور شده است ، نبود مدیریت صحیح و توانمند در بدنه دولت‌ها است.

وی یادآور شد: متاسفانه مسئولان نسبت به اقدامات منجر به نتیجه در حوزه اقتصاد مقاومتی، کوتاهی کردند و این مهم تنها در حد یک شعار و نصب تابلو نوشته‌ها بر درب و دیوار ادارات باقی ماند، این در صورتی است که اگر به موضوع مهم اقتصاد مقاومتی با جدیت پرداخت می‌شد هم‌اکنون بسیاری از مشکلات اساسی اقتصاد کشور در سراشیبی رفع و رجوع قرار می‌گرفت.

امام جمعه شاهین‌دژ همچنین گفت: امسال نیز رهبر معظم انقلاب با نام‌گذاری سال ۹۷ در حوزه اقتصادی تلاش دارد تا مسیر دستیابی به یک اقتصاد پویا و هدفمند را برای همه افراد و اقشار جامعه هدفمند سازند.

حجت الاسلام فصیح‌نیا تاکید کرد: شعار امسال رهبر معظم انقلاب نسبت به سال‌های گذشته یک تفاوت مهمی دارد و آن اینکه این نام‌گذاری مختص به یک شخص و گروه خاص نیست و مخاطب آن عموم مردم را دربر می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: مسئولان، مردم و تولید کنندگان سه مخاطب شعار “حمایت از کالای ایرانی ” رهبر انقلاب هستند که هر یک به نوبه خود وظایفی را در قبال عمل به این شعار بر عهده دارند.

امام جمعه شاهین‌دژ در خصوص این وظایف یادآور شد: وظایف مسئولان در عمل به شعار امسال، تدوین برنامه‌های مدون با رویکرد حمایت واقعی و دلسوزانه از تولیدکنندگان کشور است که از جمله می‌توان به جلوگیری از ورود کالای قاچاق، محصولات مازاد بر نیاز کشور و نیز کالای مشابه تولید داخل نام برد و در کنار آن پرداخت تسهیلاتی با پایین‌ترین نرخ کارمزد و همچنین کاهش تعرفه پرداخت مالیات تولیدی‌ها نیز از دیگر اقدامات مهمی است که دولت باید در حمایت از کالای ایرانی و تولیدکننده داخلی، اقدام کند.

 حجت الاسلام فصیح نیا افزود: تولید با کیفیت و عرضه مناسب آن به بازار مصرف به طوری که قابلیت رقابت با محصولات خارجی را داشته باشد از وظایف مهم تولید کنندگان داخلی است.

وی همچنین گفت: در این میان مردم نیز وظیفه مهمی را بردوش دارند و آن حمایت از کالای ایرانی با خرید تولیدات داخلی است.

امام جمعه شاهین‌دژ در خصوص تاثیر این خرید در اقتصاد جامعه و پیشرفت کشور نیز خاطر نشان کرد: در صورت خرید یک محصول با کیفیت ایرانی دو اتفاق مهم در جامعه روی خواهد داد، نخستین رویداد مهم  جلوگیری از خروج ارز از کشور است که در این صورت یک گردش مالی باارزش در کشور بوجود خواهد آمد و دومین پیامد مثبت خرید کالای ایرانی حمایت از تولید کننده و کارگر ایرانی است که باعث ایجاد اشتغال بیشتر و کاهش نرخ بیکاری و در نتیجه کاهش محسوس بسیاری از ناهنجاری‌های جامعه خواهد شد.

انتهای پیام

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.